ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 مشهد اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/08/12 کد خبر: 22787 نشست تخصصي ساز و كارهاي كسب اعتبارنامه كتب كمك درسي و آشنايي با سامانه‌هاي مرتبط
نشست تخصصي ساز و كارهاي كسب اعتبارنامه كتب كمك درسي و آشنايي با سامانه‌هاي مرتبط
نشست تخصصي ساز و كارهاي كسب اعتبارنامه كتب كمك درسي و آشنايي با سامانه‌هاي مرتبط

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش ناحيه دو مشهد روز يكشنبه مورخ 09/08/95 نشست تخصصي ساز و كارهاي كسب اعتبارنامه كتب كمك درسي و آشنايي با سامانه‌هاي مرتبط با حضور خانم كيا معاونت ساماندهي دفتر تكنولوژي و انتشارات آموزشي وزارت آموزش و پرورش، دكتر صابري رياست آموزش و پرورش ناحيه دو مشهد، دكتر تنها رئيس گروه تحليل محتواي آموزشي آموزش و پرورش استان، كرمي معاون پژوهش، برنامه ريزي و نيروي انساني آموزش و پروش ناحيه دو مشهد و بيش از پنجاه مؤلف فرهنگي و چندين ناشر مشهدي در محل كانون فارابي اداره آموزش و پرورش ناحيه دو مشهد برگزار شد.

در اين نشست دكتر صابري رياست آموزش و پرورش ناحيه دو به ايراد سخناني در خصوص اهميت ساماندهي مواد و رسانه‌هاي آموزشي پرداخت.

مدير آموزش و پرورش ناحيه  دو مشهد بيان داشت: ما معتقديم آموزش و پرورش به عنوان مؤثرترين سيستمي كه اثرات آموزشي و پرورشي آن در ابعاد مختلف جامعه نقش آفريني مي‌كند مي‌تواند زمينه‌هاي رشد فكري و پرورشي را در بين جوانان و نوجوانان فراهم كند؛ از اين رو تحليل محتواي آموزشي و درسي هم به لحاظ كيفي و هم كمي بسيار مهم است و نقش ناشرين و مؤلفين كتب، به ويژه كتاب‌هايي كه جنبه درسي دارند به عنوان نقش تكميل و تعيين كننده بسيار مهم است.

دكتر تنها رئيس گروه تحليل محتواي آموزشي آموزش و پرورش استان، هدف از برگزاري اين نشست را ايجاد يك فضاي تعامل بين ناشران و مؤلفان و تيم ارزيابي كننده كتاب‌هاي كمك آموزشي و كمك درسي عنوان كرد.

رئيس گروه تحليل محتواي آموزشي آموزش و پرورش استان افزود: شمار زيادي كتاب كمك آموزشي و كمك درسي توسط ناشران مختلف به چاپ و نشر مي‌رسد و توسط مؤلفان نگاشته مي‌شود. در سطح آموزش و پرورش و براساس مصوبه‌اي كه شوراي عالي آموزش و پرورش داشته، توزيع هرنوع منبع و رسانه آموزشي و كمك آموزشي تنها با استاندارد سازمان پژوهش و آموزش برنامه‌ريزي مجازاست و توزيع منابع غيراستاندارد در سطح مدارس ممنوع مي‌باشد. در دفتر سازماندهي سازمان پژوهش سازوكارهايي براي بررسي اين منابع آموزشي مكتوب و غيرمكتوب وجود دارد كه سركار خانم كيا و همكاران متولي اين امر در وزارت آموزش و پرورش هستند.

سپس خانم كيا معاون ساماندهي دفتر تكنولوژي و انتشارات آموزشي وزارت آموزش و پرورش به تبيين سياست هاي وزارت در خصوص مواد و رسانه‌ها پرداخت.

معاون ساماندهي دفتر تكنولوژي و انتشارات آموزشي وزارت آموزش و پرورش  بيان داشت: توسعه صنعت نشر و توليدات فرهنگي در كشور و اقبالي كه خانواده‌ها به مشاركت در ارتقاء كيفيت آموزش فرزندانشان دارند، همچنين توسعه يادگيري و گذر از يادگيري از يك واحد به نام كتاب درسي و توسعه و برنامه درسي به بسته‌هاي آموزشي، همه و همه موجب سيل ورود كتاب‌هاي توليدي كه مشتريان اصليش مخاطبان آموزش و پرورش و عمده آنها دانش آموزان تحت پوشش 6 تا 18 ساله هستند شده است. طبيعي است اين امر براي هم‌‌افزايي اهداف آموزش و پرورش، درصورتيكه هم راستا و هم سو با اهداف برنامه درسي باشد مي‌تواند فرصت بسيار خوبي باشد و چنانچه محتواي توليد شده مغاير با اهداف برنامه ي درسي و به عبارتي نظام تعليم و تربيت باشد مي تواند تهديد باشد.

گفتني است پرسش و پاسخ از ديگر بخش هاي اين نشست تخصصي بود.

تعداد بازدید: 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal